Završen “Garden City Streetball 2020”

U subotu i nedjelju (15. i 16. august) održan je “Garden City Streetball 2020”. Bio je to prvi turnir u organizaciji Garden City hotela, a prošao je i bolje nego planirano. Turnir je održan na košarkaškim terenima samog hotela, učešće je uzelo 20 ekipa, a u dvije večeri odigrana je 31 utakmica.

U subotu su odigrane prve utakmice turnira. Nakon otvaranja usporedo su igrane utakmice u kategoriji kadeta i juniora, a obe kategorije su pružile dobre i uzbudljive utakmice. Prvaci u juniorskoj konkurenciji je ekipa “Blue Net”, dok je drugo mjesto zauzela ekipa “Internet Klub DD”. U kategoriji kadeta ekipa koja je osvojila prvo mjesto je ekipa “Supersonics”, dok je drugo mjesto pripalo ekipi “Sinkromo”.

4. Eskadrila 0-3 (16-55)

Naredne večeri, u nedjelju, odigrane su utakmice u seniorskoj kategoriji. Epitet najbolje ekipe ponijela je ekipa Ecos Romari iz Viteza, koja je ljubiteljima ovog mladog i sve popularnijeg sporta poznata po nastupima na FIBA 3×3 World tour Masters turnirima.

Ecos Romari – R Sport Centar 18-16

U okviru turnira održano je takmičenje u šutiranju za tri poena, najuspješniji je bio Željko Palavra iz ekipe Ecos Romari, kao i takmičenje u zakucavanju koje je bez konkurencije osvojio Aldin Đelmo iz ekipe Babić d.o.o.Ovim putem koristimo priliku da se zahvalimo svim takmičarima i posjetiteljima što su svojim dolaskom uveličali događaj, te što su se korektno pridržavali propisanih epidemioloških mjera.Također se zahvaljujemo našem domaćinu Garden City Hotel & Resort koji se pobrinuo da turnir bude održan na najvećem mogućem nivou.