Odigrana prva utakmica doigravanja A1 Lige FBiH

Danas je naša ekipa odigrala prvu utakmicu doigravanja A1 Lige FBiH, ova i naredna utakmica, sa ekipom KK Gračanica, se igra za 9. poziciju u ukupnom poretku A1 Lige. Nakon regularnog dijela sezone obje ekipe su ostvarile po 5 pobjeda i zauzele 5. mjesta. U današnjem susretu, pored prvog centra ekipe Ćališa, nedostajao nam je i kapiten Kenan Hebibović.

Slabija igra u prvoj i trećoj četvrtini je razlog poraza. U drugoj četvrtini se igrala odlična odbrana koja nas je vratila u utakmicu, ovu četvrtinu smo dobili rezultatom 21:6. Zaostatak do poluvremena smo smanjili na 5 razlike. U nastavku nismo uspjeli pružiti istu igru, pa tako ni ostvariti pobjedu, a poraženi smo rezultatom 70:78.

U ovoj utakmici najviše poena postigao je Haris Hasagić sa 20, pratio ga je i Ermin Herić sa double-double učinkom od 18 poena i 11 skokova, zatim Enis Zukić sa 11 poena i 7 skokova. Berin Maksumić je imao 15 skokova i 8 poena, a Rijad Mehanoli je postigao 7 poena.