U neizvjesnoj utakmici KK Konjic slavio na domaćem terenu

45057835_10155901534817006_8558013802350641152_o

U okviru 4. kola A1 Lige Jug snage su odmjerile ekipe KK Konjic i KK Turbina. Na kraju kao pobjednik izašla je ekipa Konjica. Pored utakmice važno je izvijestiti i o jednoj nezgodnoj situaciji koja se desila na ovoj utakmici. Početkom treće četvrtine desio se nezgodan sudar našeg igrača i Afana Mešića, igrača KK Turbine. Situacija je bila ozbiljna, ali na svu sreću brza intervencija našeg fiziotarapeuta Armina Basare, a kasnije i hitne pomoći, rezultirala je tome da je sve dovedeno pod kontrolu, shodno tome zaslužuju čestitke. Nikada nije lijepo vidjeti da se neko povrijedi, a Afan je na svu sreću dobro prošao bez povreda, zdravlje je najvažnije i ono dolazi prije svega. Afanu kolektivno želimo brz oporavak.
Što se tiče utakmice, ovo je bila druga utakmica naše ekipe, a ujedno i druga domaća utakmica. Ovo je bila jedna teška i napeta utakmica, sve do samog kraja bilo je neizvjesno ko će odnijeti pobjedu. Naša ekipa je slabije otvorila ovu utakmicu, nakon rezultata 10:10, ekipa Turbine napravila je seriju od 7:0, što je rezultiralo tome da je gostujuća ekipa dobila prvu četvrtinu. U drugoj četvrtini gostujuća ekipa iskoristila je neke greške naše ekipe i tako došla da najveće prednosti od 9 poena, međutim pred kraj druge četvrtine naša ekipa je uspjela smanjiti razliku, pa se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 34:36 u korist KK Turbine. U drugom poluvremenu naša ekipa je igrala bolje nego u prvom dijelu, međutim utakmica je i dalje bila napeta. Tek u zadnjih pet minuta zadnje četvrtine naša ekipa je napravila značajniju razliku i tako utakmicu završila sa prednošću od 4 poena razlike. Velika zasluga ide treneru Edinu Madžaku, a od igrača posebno su se istakli Ante Ćališ (15 poena, 17 skokova), kapiten Kenan Hebibović (14 poena, 11 skokova, 4 asistencije), Berin Maksumić i Haris Hasagić sa po 10 poena. Ono što je bilo veoma važno za pobjedu naše ekipe jeste borbenost na obje strane terena, dobri smo bili u skakačkom segmentu igre a uhvatili smo 49 skokova.
Krajnji rezultat glasio je KK KONJIC 72:68 KK TURBINA