Poraz na otvaranju sezone

Večeras, 11.11., odigrano je 2. kolo A1 Lige Jug za sezonu 2020/2021. Obzirom da je naša ekipa bila slobodna prvo kolo, svoju prvu utakmicu sezone odigrali su večeras na domaćem terenu. Zbog virusa Covid-19 uvedena je mjera zabrane prisustva publike na utakmicama, a ta restrikcija je teško pala kako samom klubu, tako i navijačima i ljubiteljima košarke. Utakmice KK Konjica su ranijih godina bile jedne od najposjećenijih utakmica u ligi, a upravo ta podrška sa tribina je u nekim situacijama bila ključna za naš tim. U dosta navrata ekipa bi nošena energijom publike uspjela prelomiti i pobijediti utakmicu. Upravo na večerašnjoj utakmici se osjetio taj nedostatak, a pored toga  u našem sastavu su nedostajala tri važna igrača, od kojih su dvojica članovi prve petorke. Naša ekipa je slabije otvorila utakmicu gdje su gosti na otvaranju susreta došli do osjetne prednosti. Do poluvremena naša ekipa uspjela je smanjiti zaostatak na 6 poena, međutim u trećoj četvrtini gosti su prelomili utakmicu i održavali prednost do kraja utakmice. Konačan rezultat glasio je 69 – 85 u korist gostujuće ekipe. Najefikasniji u našoj ekipi bili su Ante Ćališ (20 poena, 7 skokova, 5 asistencija) i Enis Zukić (13 poena). KK Bošnjak je večeras bio jedan veoma jak protivnik i čestitamo im na pobjedi.
Naša ekipa se okreće novim utakmicama, a naredno kolo gostujemo u Mostaru protiv novog člana A1 Lige Jug, KK Velež, mada termin odigravanja utakmice još uvijek nije poznat.