Težak poraz u neizvjesnoj utakmici na gostovanju

Večeras je odigrana utakmica 7. kola A1 Lige Jug. U teškoj i neizvjesnoj utakmici naša ekipa je na kraju nažalost izgubila. Krajnji rezultat glasio je KK Vogošća 72:70 KK Konjic. U prvoj četvrtini igra naše ekipe bila je dosta ispod nivoa, u napadu se nije pogađalo šta je trebalo, a u odbrani je bilo propusta. Nakon ovoga u drugoj četvrtini naša ekipa se polahko budi i kreće sa dobrom igrom, tako je ova četvrtina završila 23:13 u našu korist. Sa zvukom sirene za kraj prvog dijela Harun Cokoja pogodio je šut sa pola terena. Na poluvrijeme se odlazi sa 4 poena zaostatka. U drugom dijelu utakmice bilo je dosta napeto niti jedna ekipa nije mogla napraviti prevagu, a period je završen neriješeno. Četvrtu četvrtinu jesmo dobili sa 2 poena razlike, ali nažalost nismo uspjeli dobiti utakmicu. Na kraju smo imali i šut za pobjedu koji nažalost nije ušao. Manjak sreće i nedostatak koncentracije na otvaranju utakmice bio je razlog poraza, naravno čestitke i domaćinu na dobroj igri. Zasigurno težak poraz, ali moramo nastaviti sa pripremama za narednu utakmicu, zadnju utakmicu prvog dijela sezone.

Našu ekipu na pravi način predvodio je kapiten Kenan Hebibović sa 21 poenaom i 3 skoka, dalje dobru partiju pružili su i Zukić (13 poena, 4 skoka), Ćališ (11 poena, 11 skokova), Cokoja (6 poena, 6 skokova), Mehanoli 8 i Hasagić 6 poena.